SON DAKİKA

Diş teli

TURAN TEŞKİLATI GENEL BAŞKANI NESLİHAN YÜRÜKSOY`DAN BASIN AÇIKLAMASI

Turan Teşkilatı Genel Başkanı ve 26 Safires Group Yönetim Kurulu Başkanı Neslihan Yürüksoy, Eskişehir’deki içki festivalleri konusunda...

10 Mayıs 2022
TURAN TEŞKİLATI GENEL BAŞKANI NESLİHAN YÜRÜKSOY`DAN BASIN AÇIKLAMASI

Turan Teşkilatı Genel Başkanı ve 26 Safires Group Yönetim Kurulu Başkanı Neslihan Yürüksoy, Eskişehir’deki içki festivalleri konusunda basın açıklamasında bulunan Genel Başkan Neslihan Yürüksoy, yerel yöneticiler dahil herkesin alkol konusunda hassasiyet göstermesi gerektiğini söyledi.

Neslihan Yürüksoy, “Dünya devletler eliyle, sivil toplum kuruluşları eliyle alkol kullanımı kısıtlanmaya çalışılırken üzülerek belirtmek isterim ki ülkemizdeki bazı firmalar ‘Bu sokakta hayat var veya octoberfest’ gibi bira festivalleri yaparak gençlere alkolün cazibesini sunmaktadırlar. Sosyal faaliyet adı altında alkolün tüketimini arttıracak dolayısıyla insan sağlığı için tehdit oluşturabilecek organizasyonlar düzenlemektedirler. Bu kaygı verici programların yerini bir an önce daha sağlıklı çalışmaların hareketli yaşam, spor turnuvaları gibi organizasyonların yer alması gerektiği kanaatindeyiz.. Eskişehir çok daha farklı etkinliklerle insanların kaynaşacağı, buluşacağı bir şehir olarak, binlerce yıllık geçmişiyle pek çok değere sahiptir. Bu değerlerin gündeme getirilmesi daha anlamlı olacaktır.” ifadelerini kullandı. Genç insan yeniliklere açıktır, risklere de açıktır. Gençlerimizi doğru yönlendirmeliyiz. Bu hususta bilimin sözünü dinlemek insanımız, bugünümüz ve yarınlarımız için çok önemlidir” dedi.

ABDULLAH YİĞİT-ANKARA

Etiketler :
Backlink
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

İLGİLİ HABERLER
POPÜLER HABERLER
SON DAKİKA HABERLERİ