SON DAKİKA

Diş teli

Sağlık çalışanlarına büyük destek

Geçtiğimiz hafta ünlü isimlerle sağlık çalışanlarını hazırladığı özel bir bölümde bir araya getiren klinik psikolog Gökhan Çınar,...

15 Mayıs 2020
Sağlık çalışanlarına büyük destek

Geçtiğimiz hafta ünlü isimlerle sağlık çalışanlarını hazırladığı özel bir bölümde bir araya getiren klinik psikolog Gökhan Çınar, bu hafta da Can Bonomo, Sumru Yavrucuk, Gökhan Türkmen ve Mustafa Ceceli’yi sağlık çalışanları ile bir araya getirdi.

Programın başında Can Bonomo ve Dr. Azize Tiryakioğlu’nu bir araya getiren Gökhan Çınar, ikilinin keyifle yaptığı sohbete eşlik etti. Salgının başlarında endişelendiğini ifade eden Bonomo, sürecin ilerlemesi ile beraber alıştığını söyledi. Anılarını anlatan Dr. Azize Tiryakioğlu ise Bonomo’ya sempati duyduğunu anlattı. Sohbetin sonlarında sağlık çalışanlarına teşekkür eden Can Bonomo, Dr. Azize Tiryakioğlu için gitarıyla “Bardak Taşıyor” şarkısını seslendirdi.

İkinci bölümde salgının çocuklarda yarattığı etkileri konuşan ünlü oyuncu Sumru Yavrucuk ile sağlık çalışanı Sevgül Şahin, programa farklı bir bakış açısı getirdi. Hacettepe Üniversitesi Hastanesi’nde görev alan Sevgül Şahin, salgınında çocuklarla nasıl ilgilenildiğini anlattı. Çocuklara karşı duyarlı olması ile tanınan Sumru Yavrucuk da evinde yeni hayat kurmaya çalıştığını vurguladı. Yavrucuk, sağlıkçı Sevgül Şahin ve kızı Sena’yı hayat normalleştiğinde oyununa istedi.

Programın başka bir bölümünde de Gökhan Çınar, Gökhan Türkmen ve Kovid-19 virüsünü atlatan Prof. Dr. Oğuz Özyaral’ı çıkardı. Salgın döneminde yaşadıklarından söz eden Gökhan Türkmen, çocuklarla kaliteli zaman geçirdiğini ve salgının bunun için fırsat yarattığını ifade etti. İyileşen Prof. Dr. Oğuz Özyaral ise bunun moral ve pozitif psikolojiyle mümkün olacağının altını çizdi.

Hastalık süresince aldığı destek mesajlarının önemli olduğunu söyleyen Prof. Dr. Oğuz Özyaral, hastalıktan korkmamak gerektiğine vurgu yaptı. Sağlık çalışanlarının zor bir görev üstlendiğini kaydeden Gökhan Türkmen, “Tüm sağlık çalışanlarının en kısa zamanda aileleriyle buluşmasını ümit ediyorum” dedi.

Gökhan Türkmen, “Sen İstanbul’sun” şarkısını Prof. Dr. Oğuz Özyaral için seslendirdi.

Etiketler :
Backlink
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER HABERLER
SON DAKİKA HABERLERİ