Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.
00:54 - Sera Tübek’ten yeni bir hit: “Bu Defa” ile müzik dünyasını sarsacak!
15:06 - Ünlü isimlerin iç mimarı Ahu Akın’dan vintage mobilyalar hakkında çarpıcı açıklamalar
13:22 - Sanatçı Gökçe Türk’ten yeni proje: “Sevişmeler Hariç
19:58 - Av. Tuba Kurt Kimdir?
12:27 - Sevilen sanatçı Zanna, Erdek Yaz Festivali’nde coşkulu anlar yaşattı
11:17 - Acı kaybımız; Fayat Aslan vefat etti
17:49 - Yağız’dan iddialı sözler “Önüne gelen arabesk okuyor”
Yırtılıp parçalanıp sonra yama yapılmış bir kalp ile ne kadar devam edebilirsin, dikiş izleri hatırlatır hep yarıldığı yeri. O artık Yamalı Kalp! diyor yazar kitabında.
Kitapta hayata dair düşüncelerinin tecrübelerinin dışında insan ilişkilerine de değinmiş. Kitap gerek kapağı ve içeriğiyle kısa sürede okurun beğenisini kazandı.
Dilek Pehlivan 1987 doğumlu. Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Radyo Sinema ve Televizyon mezunudur. Üniversite yıllarında senaryo yazarak yazarlığa başlamıştır. Üniversite eğitiminin ardından televizyon ve radyo programları sunmuş.Tiyatrocu Ayla Algan’dan oyunculuk diksiyon ve dublaj eğitimi almıştır.Dizi ve film tecrübeleri de vardır.
İlk single çalışması “Bana Ne Kısmetle Var ” ve ikinci single çalışması “Keskin Bıçak” . Aynı zamanda yayınlanmış ilk kitabı şiir türünde “ Zayıf Bedenlere Yüktür Aşk” ismindedir.
Dilek Pehlivan: “İçimin can kırıklıklarına dokundum. Parça parça can yarığı… İnsan bir kere kırıldı mı, dağıldı mı, toparlanamaz. Ya atacaksın ya da yamalayacaksın, yama tutarsa. İnsanın kalbi de yama tutarmış. Her acıdan düş kırıklıklarından sonra yamaladık ve hayata devam ettik. Ta ki karşımıza yeniden parça parça edecekler çıkana kadar. Hayat böyledir; önce sevindirir, ümitlendirir. Sonra da nasıl parça parça etsem diye güler, plan yapar. Yine dağıtır, parçalar her seferinde… Dağılan parçalarını toplayabildiğin kadarını toparlar ve devam edersin yoluna. Ve hep gözünden kaçan parçalar da olur. Eksik kalırsın, başkasını alıp koysan, yerini tutmaz sırıtır, emanet durur. Bilirsin, anlarsın, yamalıdır işte, eskisi gibi değildir. Yırtılıp parçalanıp sonra yama yapılmış bir kalp ile ne kadar devam edebilirsin, dikiş izleri hatırlatır hep yarıldığı yeri. O artık Yamalı Kalp!”