SON DAKİKA

Diş teli

Akıl almaz dolandırıcılık

Denizli’de son birkaç gündür internet üzerinden satış yapılan otomobil sahiplerinin dolandırılması üzerine Denizli İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı...

16 Mayıs 2020
Akıl almaz dolandırıcılık

Denizli’de son birkaç gündür internet üzerinden satış yapılan otomobil sahiplerinin dolandırılması üzerine Denizli İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT) dedektifleri çalışma başlattı Denizli haricinde Ankara, Antalya, Aydın ve Burdur’da da bazı kişilerin dolandırıldığı tespit edildi.

Son bir ay içerisinde 7 vatandaşın dolandırıldığı olaylar için JASAT ekipleri başlattıkları istihbarat çalışması sonrasında olaya karışan şüphelileri kısa sürede tespit etti.  Bülent T. , Arif S. ve Halil D. adlı kişiler hakkında Denizli İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT) dedektifleri teknik ve fiziki takibe başladı.

Dolandırıcılık olayının detayını araştıran JASAT timleri şüphelilerin internet üzerinden sahipleri tarafından satışa çıkarılan araç sahiplerine yabancı uyruklu kişiler adına çıkartılmış cep telefonu hattı ile ulaşarak otomobili almak istediklerini ve kendileri ile noterde buluşmak için noterde buluştukları ve işlemleri ağırdan alarak noterin kapanmasına 15 dakika kala satın almak istedikleri otomobil sahibinin hesabına EFT yaparak otomobilin parasını yatırdıktan sonra otomobili alarak olay yerinden ayrıldıktan hemen sonra yaptıkları EFT işlemini iptal ettikleri öğrenildi. Bu şekilde üzerlerine aldıkları araçları da ertesi gün daha ucuz bir fiyata başka insanlara satarak dolandırdıkları tespit edildi.

Teknik ve fiziki takip sonrasında JASAT ekipleri 3 şüphelinin bulundukları otomobili takibe alarak bu otomobili Denizli’nin Honaz ilçesi Organize Sanayi Bölgesi civarında “Dur” ihtarı ile durdurarak şüphelileri gözaltına aldılar. Şüpheliler Denizli İl Jandarma Komutanlığı’na götürülerek burada alınan ifadelerinin ardından adliyeye sevk edildiler. 3 şüpheli çıkarıldıkları nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildiler.

Etiketler :
Backlink
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER HABERLER
SON DAKİKA HABERLERİ