SON DAKİKA

Diş teli

Yaşlı çifti 100 bin lira dolandırdılar

İddialara göre Sivas’ın Yıldızeli ilçesi Yolkaya köyünde meydana gelen olayda kendisini jandarma komutanı olarak tanıtan bir kişi...

14 Mayıs 2020
Yaşlı çifti 100 bin lira dolandırdılar

İddialara göre Sivas’ın Yıldızeli ilçesi Yolkaya köyünde meydana gelen olayda kendisini jandarma komutanı olarak tanıtan bir kişi Hüseyin Çakır’ın evinde olmadığı bir saatte evine gelerek evde bulunan eşi Kadriye Çakır’a kendisini jandarma komutanı olarak tanıtarak yaşlı kadından evde bulunan altın, ziynet ve paraları getirmesini istedi.

Kadriye Çakır kendisini jandarma komutanı olarak tanıtan kişiye inanarak evde bulunan toplam değeri 100 bin lira civarında olan 20 çeyrek altın, 6 burma bilezik ve 8 bin lirayı bu şahsa teslim etti.

Olaydan kısa bir süre sonra Kadriye Çakır eve gelen eşi Hüseyin Çakır’a durumu anlatması üzerine yaşlı çift dolandırıldıklarını anlayarak hemen jandarmaya giderek kendilerini dolandıran kişinin bulunması için jandarmaya giderek şikayetçi oldular. Jandarma ekipleri dolandırılan çiftin ifadesini aldıktan sonra dolandırıcının yakalanması için çalışmalara başladılar.

Yaşlı çiftin dolandırılması üzerine Sivas İl Jandarma Komutanlığı Jandarma Suç Araştırma Timi’nce (JASAT) ekipleri tarafından kurulan özel bir ekip Kadriye Çakır’a kendisini jandarma komutanı olarak tanıtarak evde bulunan 20 çeyrek altı, b burma bilezik ve 8 bin lira nakit parayı alarak kaçan kişinin yakalanması için çalışmalara başladı. JASAT ekipleri kısa sürede Çakır çiftini dolandıran kişinin kimliğini tespit etti. Yapılan araştırmalar sonrasında dolandırıcının T.A. adındaki bir kişi olduğunu tespit eden JASAT ekibi çevrede bulunan güvenlik kamera kayıtlarını inceleyerek yaşlı çifti dolandırdıktan sonra kaçan T.A.’nın kullandığı aracı belirleyerek Sivas ilinde aynı marka ve model 586 aracı tespit ederek şüpheli T.A. adlı şahsın aracını buldu. TA. Adlı dolandırıcı ve kendisine yardımcılık ve yataklık eden F.Y. adlı kişileri yaşlı çiftten çaldıkları altınları Şarkışla ilçesinde bir kuyumcuda bozdururken yakalayarak gözaltına aldılar.

Jandarma timleri tarafından gözaltına alınan şüpheliler verdikleri ifadesinde cezaevinde mağdurları tanıyan bir arkadaşlarının kendilerini yönlendirmesi sonucu yaşlı çifti hedef alarak dolandırdıklarını itiraf ettikleri öğrenildi.

Etiketler :
Backlink
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER HABERLER
SON DAKİKA HABERLERİ