SON DAKİKA

Diş teli

Wifi Şifre Kırma – Modem Güvenliğinizi Arttırın!

Güvenlik günümüzün en büyük ihtiyaçlarından birisi haline geldi. Gün içinde sürekli elimizde bulunan, ofiste ve evlerimizdeki bilgisayarımız...

14 Eylül 2019
Wifi Şifre Kırma – Modem Güvenliğinizi Arttırın!

Güvenlik günümüzün en büyük ihtiyaçlarından birisi haline geldi. Gün içinde sürekli elimizde bulunan, ofiste ve evlerimizdeki bilgisayarımız ile dijital dünyada sürekli kalıntılar bırakarak ilerlemekteyiz. Bu dönemde güvenliğinizi arttırmak için en iyi yöntem onlar gibi düşünmektir, wifi şifre kırma yöntemlerini iyi bildiğinizde gerçekten modeminizi koruyabilir ve nasıl daha sağlıklı internet kullanabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Bir Haber olarak en eskiden yeni modemlerin güvenlik zaafiyetlerine kadar inceleyerek size en iyi bilgi sunmayı hedefliyoruz.

Modeme Güçlü Şifre Koymak

Yüksek kombinasyona sahip şifrelemeler kablosuz bağlantı sırasında kırıcılardan sizi korumaktadır. Güvenliğiniz için en güçlü şifreleri seçmelisiniz. Bir Haber olarak, size modeme güçlü şifre bulma adımlarını anlatıyoruz.

  • Şifreleme türünü en güçlü kombinasyonları destekleyen WPA-PSK –  WPA2-PSK seçeneklerinden birisi üzerinde yapın.
  • Şifrelerinizde büyük harf, küçük harf, _ – * gibi ahci karakterleri kullanın.
  • En az 10 karakter şifreler kullanın, uzun ve karmaşık şifreler wifi şifre kırma yöntemleri arasında en çok kullanılan blueforce’dan sizi koruyacaktır.
  • Kablosuz Ağ Adınızda – _ veya modeminize göre destekleyen ahci karakterler kullanın. Bu karakterler Dos sisteminde veya Linux tabanlı kırıcılarda wifi ağınızın görünmesini büyük ölçüde engelleyecektir. Karakter destekleyen sürümler olsada güvenliğiniz büyük ölçüde artacaktır.

Wifi Şifre Kırma Mobil Cihazların Yeni Modası

Özellikle Android işletim sistemi kullanan cep telefonlarında popülerliğinin zirvesinde olan wifi kırıcı uygulamalar Google Play üzerinden kolaylıkla edinilenler arasına girdi. Milyonlara ulaşan kullanıcısı ile dünyanın bütün bölgelerinden erişimi olan bu uygulamalar bir çok kişinin güvenliğini tehdit ediyor olsada kullanıcıları hiç azalmadı? Wifi kırma konusunda henüz hukuki bir yasa tam olarak halk arasında duyulmadığı için caydırıcı bir özelliğide bulunmamaktadır. Teknoloji hakkında daha bir çok bilgiye ulaşabileceğiniz https://aktuel.net adresimiz artık aktif. Fırsatlarla dolu binlerce kataloğuda inceleyebilirsiniz!.

Ama bilindiği gibi komşu ile kablolu internet paylaşmak bile suç olduğunu unutmamak gerekli ve bu tür işlemlerde iki taraf içinde büyük risk olduğunu bilinmesi gerekli. Kıran kadar modeminin şifre güvenliğini arttırmayan kullanıcılarında sorumlulukları artıyor.

Etiketler :
Backlink
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER HABERLER
SON DAKİKA HABERLERİ