Web Siteleri Neden Reklam Yayınlar? | Bir Haber

Bir Haber

SON DAKİKA

Web Siteleri Neden Reklam Yayınlar?

Sizinde bildiğiniz gibi dünyanın en çok kullanılan platformalarında Youtube, Facebook, instagram gibi sosyal medya platformlarında da tıpkı...

16 Eylül 2019
Web Siteleri Neden Reklam Yayınlar?

Sizinde bildiğiniz gibi dünyanın en çok kullanılan platformalarında Youtube, Facebook, instagram gibi sosyal medya platformlarında da tıpkı küçük ölçekli web sitelerinde olduğu gibi reklamlar yayınlanmaktadır. Herkesin bir mesleği ve bu meslekten elde ettiği kazançlar bulunmaktadır, içerisinde bizimde bulunduğumuz dijital yayıncılık sektöründe Web siteleri reklam yayınlama amacı tamamen web site üzerinden gelir elde ederek daha iyisini yapmaya çalışmaktır.

Genellikle girişimcilik olarak adlandırılan ve bir fikirin dijitalden başlayarak milyonlarca kullanıcıya verim sağlayarak veya eğlendirerek ulaşmasına uzanan bu oluşumlar tamamen sermayeler ve yıllar süren çalışmalar ile yapılmaktadır. Ne yazıkki ülkemizde hiç bir çocuğa mesleğinde veya çıkmak istediği yolda destek verilmediği gibi bizim mesleğimizde aynı dertler içerisinde yaşamaktadır.

Web Site Gelirleri Ortalama Ne Kadar?

Fikirlerin ne kadar özgün ve büyük kitlelere yarar sağlayacağından ziyade baltalamaya odaklanan binlerce insan bulunmaktadır. Şu ince çizgiye dikkat edin, bir çok web site sahibi gelirlerini daha iyisini yapmak için sermaye olarak kullanırlar. Ama yorumlar ile insanları, web siteleri baltalamaya çalışanlar genellikle bu yola çıkmış ama kolay yoldan zengin olamadığı için insanları eleştirmenin daha kolay olduğu bu baltalama yoluna kaymışlardır. Bir üst seviyeye çıkarak web siteleri reklam yayınlama ile para kazanmasınlar diye reklamları şikayet etmeye başlıyorlar.

İnsanların nasıl normal sigortalı bir işleri varsa bizimde reklam yayınlamamız ve bu siteler üzerinden para kazanmamız o kadar doğal bir şeydir, burada verilen emek ve size verilecek olan bilgilerin oluşturulması karşılığında ve bunun devamı için hak edilerek kazanılan bir ücretten daha doğal ne olabilir ki?

Biliyoruz ki sigortalı olarak çalışsalarda aldıkları maaşın hakkını veremeyen binlerce kişi var, yapılan bu baltalamalar bizi yıkmaz ama bizi #siberzorba olmaya zorladıklarınıda söylemeden geçemiyoruz. Bırakın insanlar para kazansınlar ve reklam akışı olsun, en iyi reklam firmaları makalemizde #GoogleAdsense ve alternatiflerinden bahsedeceğiz.

Etiketler :
Backlink
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

İLGİLİ HABERLER
POPÜLER HABERLER
SON DAKİKA HABERLERİ