Doğal Vücut Detoksu İle Sağlıklı Yaşam Sırları | Bir Haber

Bir Haber

SON DAKİKA

Doğal Vücut Detoksu İle Sağlıklı Yaşam Sırları

Yaz aylarının yaklaşması ile vücudumuzdaki toksinlerden kurtulmanın yollarını aramaya başlıyoruz. Bu toksinlerden kurtularak giyeceğimiz yazlık kıyafetlerin içinde...

16 Eylül 2019
Doğal Vücut Detoksu İle Sağlıklı Yaşam Sırları

Yaz aylarının yaklaşması ile vücudumuzdaki toksinlerden kurtulmanın yollarını aramaya başlıyoruz. Bu toksinlerden kurtularak giyeceğimiz yazlık kıyafetlerin içinde güzel görünmek için büyük çabalar harcıyoruz. Detoks son zamanlarda oldukça popüler bir hal aldı insanlar çeşitli detoks yöntemleri deneyerek zayıflama veya sağlıklı yaşamın sırlarını arıyor. Vücut detoksu konusunda atacağınız adımlar sizlere fazla bir masraf veya uğraş getirmeyecektir zaten vücudumuz bunun için oldukça donanımlıdır. Sizlerin toksinlerden kurtulma yolunda atacağınız ufak adımlar bile vücudunuza oldukça fazla yarar sağlayacaktır.Vücudunuzdaki toksinlerin atılması demek sizlerin daha sağlıklı bir günlük yaşama sahip olmanızı sağlamak demektir. Sağlıklı yaşama dair atacağınız adımların sizlere ne denli pozitif yansıyacağını göreceksiniz.

Detoks nedir ?

Doğal vücut detoksuDetoks kısacası vücudumuzun iyileştirilmesi , belirli bir diyetin yapılması , kilo kaybının hızlanması anlamına gelir. Detoks diyetlerinin toksinleri vücudunuzdan attığı, sağlığı iyileştirdiği ve kilo kaybını hızlandırdığı söylenir. Genellikle laksatiflerin, diüretiklerin, vitaminlerin, minerallerin, çayların ve detokslama özelliklerine sahip olduğu düşünülen diğer yiyeceklerin kombinasyonundan oluşur. Vücudumuzdaki toksinleri atma adına yaptığımız faaliyetlerin tümüdür. Toksinler genel olarak sentetik kimyasallar , ağır metaller ve işlenmiş gıdaları içerir bunların fazla tüketimi vücudumuzun sağlığını olumsuz yönde etkiler.

Detoksta uykunun önemi

Vücut detoksu ile ilgili bir çok konu bulabilirsiniz. Bunların çoğu beslenme üzerinedir ama diğer önemli faktörlerden biri uykudur. Vücudumuzun sağlığı açısından yeterli ve kaliteli bir uyku alımı çoğu sağlık sorunlarının önüne geçebilir. Vücudunuzun kendini yeniden şarj etmesi ve ertesi güne hazır bir şekilde kalkması için oldukça önemlidir. Düzenli ve kaliteli uyku sizi alzheimer , kalp rahatsızlığı , yüksek tansiyon , anksiyete gibi hastalıklardan korur ve vücudunuzun toksinlerden arınmasına yardımcı olur.

Sağlıklı besinleri tüketmeye dikkat edin

İşlenmiş ve benzeri gıdaların vücudumuza olan zararını uzmanların araştırmalarından biliyoruz. Vücut detoksu sırasında bu tarz ürünlerden tükettiğimizde vücudumuzdaki toksinleri atmak yerine daha fazla toksinle mücadele etmek zorunda kalabilirsiniz. Şekerli içeceklerden tüketme konusunda uzak durmanız lazım çünkü bu gıdalar karaciğer enzimlerini olumsuz yönde etkileyebilir. Domates , kuşkonmaz , muz , enginar , soğan , sarımsak gibi prebiyotik içeren ürünleri tüketmenizde fayda vardır bu yiyecekler bağışıklık sisteminizi güçlendirerek sıkı bir detoks yapmanıza fayda sağlayacaktır.

Etiketler :
Backlink
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

İLGİLİ HABERLER
POPÜLER HABERLER
SON DAKİKA HABERLERİ