Reklamı Kapat

Reklamı Kapat
Yaşam 

TARIMKON GENEL BAŞKANI HAKAN YÜKSEL`İN “DÜNYA GIDA GÜNÜ” MESAJI

Uluslararası Tarım ve Gıda Konfederasyonu (TARIMKON ) Genel Başkanı Hakan YÜKSEL, “Dünya Gıda Günü” nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Açıklama yok.

Dünyada olduğu gibi ülkemizde de insanların sağlıklı, yeterli ve dengeli beslenmesine dikkat çekmek amacıyla 16 Ekim’in “Dünya Gıda Günü” olarak kutlandığını belirten TARIMKON Genel Başkanı Hakan YÜKSEL, “Beslenme insanlığın en temel gereksinimlerinin başında gelmektedir. Önemli olan çok üretmek ve yeteri kadar tüketmektir. Yediğimiz bir lokma ekmeğin, bir kaşık yemeğin, bir bardak sütün, bir zeytin tanesinin, bir meyvenin üretilmesinde, hazırlanmasında harcanan emekleri unutmamalıyız. Bu nedenle dengeli beslenip, israftan kaçınmalıyız. Açlık ve gıda israfını önlemek, yetersiz ve dengesiz beslenmenin önüne geçmek, ihtiyacı olanlara yardım elini uzatmak hem insani ve hem de vicdani bir görevimizdir.

Açıklama yok.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm dünya insanının barış ve huzur içinde yaşadığı, gıda ve barınma sorununun olmadığı bir dünya dileğiyle 16 Ekim “Dünya Gıda Günü” kutlu olsun” dedi.

ABDULLAH YİĞİT-ANKARA


Önerlen Haberler

Leave a Comment