SON DAKİKA

Diş teli

Seyirci tahammül ederse soyunurum

Oyuncu Emre Kınay, Haber Global ekranlarında yayınlanan “40” programının konuğu oldu. Jülide Ateş’in sunduğu programda Kınay tüm...

14 Mayıs 2020
Seyirci tahammül ederse soyunurum

Oyuncu Emre Kınay, Haber Global ekranlarında yayınlanan “40” programının konuğu oldu. Jülide Ateş’in sunduğu programda Kınay tüm sorulara içtenlikle cevap verdi.

Duru Tiyatro Genel Sanat Yönetmeni ve oyuncu Emre Kınay, kendisine ayrılan 2’şer dakikalık sürede 40 soruyu bütün samimiyeti ile yanıtladı. Ancak Kınay’ın çoğu soruda ilave süre istediği de gözlerden kaçmadı.

Jülide Ateş Emre Kınay’a “Yeni nesil oyuncular kitap okumuyor. Sokakta yürüyemiyorlar ama 3 sezon dizi yapamadıklarında o yürüyemedikleri sokaklardan ellerini kollarını sallayarak gidecekler” cümlelerini hatırlattı ve “Genç oyunculara karşı ön yargılı mısınız?” sorusunu sordu. Emre Kınay bu soruya, “Hayır değilim. Son birkaç projemde benimle birlikte oynayan oyuncular star gündemine oturdular. Oyunculuk mesleğinin ne olup ne olmadığına cevap verdiğim bir soruydu. Bir oyuncunun okur yazar olmasına dair verdiğim bir yanıttı. Gençlerin okumalarını yeterli bulmuyorum. Güncel edebiyat takip ediliyor. Genç kuşağa güveniyorum, inanıyorum, sürdürülebilirlik konusunda kaygılarım var” diyerek cevap verdi.

Jülide Ateş Kınay’a “Rolünüz için soyunur musunuz?” sorusunu yöneltti. Kınay ise “Seyirci tahammül edebilirse soyunurum” diyerek espriyle cevaplardı. Sonrasında da, “Aktörün yaptığı iş hayatın kesitini çıkarmaktır. Aktör cinsiyetsizdir. Köpeği de canlandırabilirsiniz, eşcinseli de canlandırabilirsiniz, 30 yaşındayken 60 yaşındaki birini de canlandırabilirsiniz” dedi.

Emre Kınay’ın Cumhurbaşkanlığı Kültür Sanat Politikaları üyelerinden Hülya Koçyiğit için söyledikleri de programda yer altı. Kınay’a Hülya Koçyiğit için söyledikleri anımsatıldı.

Kınay, Hülya Koçyiğit’in “Projeler üretiyoruz, Cumhurbaşkanına sunuyoruz o da karar veriyor” cümlesine karşılık “Sayın Cumhurbaşkanını uyarmak isterim danışmanlarını değiştirsin, direkt ve derhal diyerek, vizyoner olmayanlardan danışman olmaz” ifadelerini kullanmıştı. Programda Ateş Kınay’a Hülya Koçyiğit’le ilgili o cümleleri hatırlattı.

Kınay’ın şöyle cevap verdi: “Hülya Koçyiğit’in vizyonuyla ilgili tartışma başlatırım evet. Hülya Hanım’ın sözleri özelinde söylediklerimin altına imzamı atarım. Ötesiyle ilgili bir şey söylemiyorum! Diğer beyefendi ve unvan sahibi şahısları tanımıyorum. Hala da anı fikirdeyim.”

Etiketler :
Backlink
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER HABERLER
SON DAKİKA HABERLERİ