Reklamı Kapat

Reklamı Kapat
Güncel 

Prefabrik Evlere Olan Yoğun İlginin Nedenleri Merak Ediliyor

Günümüzde yoğun çalışma hayatının temposu ile şehir hayatının gürültülü ve stresli ortamı insana her an yorgun ve stresli hissettiriyor. Bu durum ise insanları alternatif yaşam alanı arayışına sokar hale getiriyor ve prefabrik evlere olan ilgi ve talebi artırıyor. Prefabrik evler konusu bu konuyla ilgilenen insanlar tarafından araştırılıyor. Birçok firma tarafından üretilmekte olan prefabrik evlerin son derece kullanışlı ve pratik olması ise dikkatleri kaliteli prefabrik yapılar üzerine çekiyor. Peki bu yapılar nasıldır hep birlikte inceleyelim.

Prefabrik Ev Nedir?

Prefabrik evi bir proje ile planlı olarak hazırlanmış parçaların daha önceden araştırılarak belirlenen bir arazi ya da arsa üzerine kurulması ile oluşan bir bina olarak tanımlayabiliriz. Prefabrik evler birçok özellikleri olan kullanışlı şık, tasarım ürünlerdir. Depreme dayanıklı olarak üretilmesi en büyük tercih nedeni olmaktadır. Bunun yanı sıra istenilen her türlü arazi yapısına uygun malzemelerden imal edilmektedir. Kaliteli prefabrik yapılar inşaat sektöründen tarım ve hayvancılık sektörüne kadar hemen hemen her yerde kullanılmaktadır.

Prefabrik Ev Çeşitleri 

Prefabrik evler yapımında kullanılan malzemeye göre, kullanılacağı yere göre, oda sayısına göre ve kat sayısına göre isimlendirilmektedir. Çeşitli prefabrik evler kat ve oda sayısı tamamen kullanıcının zevk ve bütçesine göre üretilebilmektedir. Prefabrik evler modern ve geleneksel yaşam tarzına uygun olarak kullanılabilmektedir. Her türlü gelişmeler kullanılarak üretilmekte olan prefabrik evler kullanıcılarına birçok konuda avantaj sağlamaktadır.

Prefabrik Binaların Kullanım Yerleri

Hayatın içinde birçok yerde rastlayabileceğimiz prefabrik binalar pratikliği ve kullanışlı olması nedeniyle tercih edilmektedir. Kullanım alanına uygun malzemeden üretilen ve müşteriye teslim edilen prefabrik yapıların kullanım alanları şöyle sayılabilir;

 • Prefabrik şantiye binaları
 • Prefabrik ofis yapıları
 • Prefabrik yatakhane
 • Prefabrik yemekhane yapıları
 • Prefabrik okul
 • Prefabrik hastane
 • Otel
 • Prefabrik sosyal tesisler

Prefabrik binalar özellikle afet bölgelerinde okul, hastane ve ev olarak kullanılırken inşaat alanlarında ise şantiye olarak kullanım alanı bulmaktadır. Bütçelerine uygun olan kişiler tarafından prefabrik villa kullanımı da yaygın olarak görülmektedir. Prefabrik villa isteğe bağlı olarak tek katlı ya da birden fazla katlı olarak yapılmaktadır. Hazır yapıların temsilcisi olarak adlandırabileceğimiz prefabrik yapılar Karmod gibi sektörün öncü firması tarafından üretimi yapılmakta olan evlerdir. Genellikle prefabrik ev ve prefabrik villa olarak tercih edilmekle birlikte konteyner olarak da kullanımı yaygındır. Her bütçeye uygun konteyner ev özellikle tarım ve hayvancılık yapılan tarla, bağ ve bahçelerde kullanılmaktadır. Uygun fiyatta hizmeti sunulan konteynerlar zamandan ve paradan tasarruf sağlarlar. Uygun konteyner ev herkesin kolayca ödeyebileceği fiyatlarla hizmete sunulmaktadır. Prefabrik yaşam alanları son derece dayanıklı malzemeler kullanılarak yapılmaktadır. Bağlantı elemanları, duvar panelleri, kapı panelleri ve çatı makası gibi parçalardan oluşmaktadır.

Prefabrik ürünler ses ve ısı izolasyonu, depreme dayanıklı ve son derece konforlu olmaları sayesinde popülerlik kazanmışlardır.

Çeşitli prefabrik evler sayesinde insanların yoğun şehir hayatından bir parça bile olsa uzaklaşmaları, en azından hafta sonu tatillerini edindikleri hobi bahçelerinde geçirmeleri mümkün olmaktadır. Hobi bahçelerinde yaşadıkları hazzı prefabrik evlerinin rahatlığında dinlenerek keyifli bir hafta sonu tatili geçirmiş ve enerji depolamış olmaktadır.

Karmod firması olarak hazır yapı ürünleri olan konteyner ve prefabrik konusunda uzun yılların tecrübesini kullanarak hizmet vermekteyiz. 1986 yılından günümüze kadar elde etmiş olduğumuz deneyimlerimizi müşteri memnuniyeti odaklı olarak hizmetler vererek kullanmaktayız. Yalnızca yurt içi değil yurt dışında da birçok projeyi hayata geçiren firmamız prefabrik ve konteyner konusunda aranılan bir firma olmuştur. Garantili ve kalite standartlarına uygun olarak ürettiğimiz prefabrik evler profesyonel ekibimiz tarafından son derece titizlikle hayata geçirilmektedir.

Karmod firması olarak hayata geçirmiş olduğumuz ürünlerin takdir görmesi elbette ki titizlikle ve iyi bir ekiple yapılan çalışmaların ürünüdür. Firmamız kurulduğu günden itibaren birçok projeye imza atmış olma gururunu yaşamaktadır. Başarıyla bitirdiğimiz projeler şunlardır;

 • Şantiye yapıları
 • Toplu konutlar
 • Acil yerleşim üniteleri
 • Sosyal tesisiler
 • Villa ve lüks yerleşim evleri
 • Sahil kenarlarında kullanılmak üzere duş ve tuvaletler
 • Yemekhane
 • Prefabrik ofis
 • Prefabrik şantiye binaları
 • Prefabrik yatakhane binaları ve sayamadığımız birçok alanda kullanılmaktadır.

Kullanım pratikliği sağlamakta olan prefabrik binalar zamandan ve paradan tasarruf imkanı sağlamaktadır.

Konteyner fiyatları belirlemede kullanılan bazı kriterler vardır. Bu kriterlerin yanı sıra konteyner fiyatları firmaların kendi politikalarına uygun olarak belirlenmektedir.

 


Önerlen Haberler

Leave a Comment