Pazarın Ateşi Cepleri Yaktı | Bir Haber

Bir Haber

SON DAKİKA

Pazarın Ateşi Cepleri Yaktı

Son zamanların gündemden düşmeyen sorunu pazar fiyatları halkın cebini yakmaya devam ediyor. İnsanların fiyatlardan şikayetçi olması seçim...

17 Eylül 2019
Pazarın Ateşi Cepleri Yaktı

Son zamanların gündemden düşmeyen sorunu pazar fiyatları halkın cebini yakmaya devam ediyor. İnsanların fiyatlardan şikayetçi olması seçim sonuçlarına bile yansıdı. Manav ve pazarcıların en çok duyduğu kelime artık yarım kilo ver oldu. Her hafta farklı bir zam şampiyonu çıkan meyve ve sebze tezgahlarına vatandaş yanaşmaya bile korkar oldu

Zam Şampiyonu Çarliston

Geçtiğimiz Mart ayının enflasyon verileri yayınlandı ve zam şampiyonu çarliston biber oldu. Önceki aya göre 1.03 artan enflasyon geçen yılın bu dönemine göre yüzde 19.71 artış gösterdi.

Pazarcılar Şikayetçi

Vatandaşların şikayetçi olduğu kadar ürünü satan pazarcıda şikayetçi , halde ürün kalmadığını belirten pazarcılar vatandaşın artık meyve ve sebze almaktan korktuğunu tezgahlara bile bakmadıklarını dile getirdi. Halktan tepki çekmemek adına fiyatları yazmadıklarını söyleyen pazarcılar artık kar edemediklerini vurguladılar.

Günden Güne Artan Pazar Fiyatları

Artık tane ile satılsa bile alınmayacak duruma gelen domates , patates , soğan ve patlıcan gibi ürünlerin kilosu cep yakıyor ! Patatesin kilosu 8 TL , Domatesin kilosu 10 TL , Soğanın kilosu 8.5 TL oldu. Geçen aylara göre oldukça artış gösteren fiyatlar gittikçe artıyor. Kilosu 18 TL olan biberin zam şampiyonu olmaya devam ediyor.

Tanzim Satış Noktaları

Seçimlerin bile gölgesinde kaldığı ekonomik krize bir nebze çare olsun diye açılan ama sadece seçim yatırımı olduğu belli olan ‘varlık çadırları’ Ankara’da toplanmaya başlandı. Pazar ve marketteki sebze fiyatlarına hiçbir etkisi olmayan bu çadırlar halkımızın derdine yine çare olamadı.

Etiketler :
Backlink
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

İLGİLİ HABERLER
POPÜLER HABERLER
SON DAKİKA HABERLERİ