Niş Site Yapımı! Niche Site Nasıl Yapılır? | Bir Haber

Bir Haber

SON DAKİKA

Niş Site Yapımı! Niche Site Nasıl Yapılır?

Google'ın sürekli algoritma güncellemeleri ile bir çok web sitesi serp sonuçlarında dalgalanması yaşarken özellikle Adsense üzerinden gelir...

15 Eylül 2019
Niş Site Yapımı! Niche Site Nasıl Yapılır?

Google’ın sürekli algoritma güncellemeleri ile bir çok web sitesi serp sonuçlarında dalgalanması yaşarken özellikle Adsense üzerinden gelir sağlayan kişiler bu sorunun büyüğünü hissediyorlar. Özellikle Türkiye üzerindeki TBM oranın yıl başında taban fiyatları görmesini henüz atlatamamışken birde Google Florida Güncellemesi ile her şey yerle bir oldu. Kazanç oranını yine arttırmak isteyen kitle alternatif yollar ararken Niş site yapımı ile gelirlerini arttırma yoluna gitmeye çalışıldı. Peki nedir bu Niche site ve nasıl yapılır?

Niş Site Nedir?

Reklam verme oranı ve maliyeti yüksek olan (TBM Oranı Yüksek) ve rekabet düzeyi düşük veya orta derece kategoriler üzerine yapılan yurtdışı içerikli sitelere niş site denir.

Sitenin temel amacı yurtdışı ziyaretçileri alarak Adsense kazancını Dolar veya Euro olarak almaktır. Adsense üzerinden reklam yayını yapan bir çok kişinin yaşadığı nadirde olsa Almanya veya Fransa gibi lokasyonlardan tıklama olduğunda tek bir tıklamaya en az 2 3TL verdiğini görmüştür. Niş site yapımı bu işlemi nadiren değil sektörel şekilde analiz ederek en çok tıklama oranlarını hesaplayarak yapılan sitelerdir.

Niş Site Gelirleri Ne Kadar?

Niche sitelerin kazançları hakkında kesin bir netlik olmamasının nedeni her sektörün TBM oranının farklı olması ve kelimeye göre değişmesidir. Bazen bir tık için 1 TL olurken bazen 20, 30TL civarlarına kadar çıkabilmektedir. Yurtdışı ziyaret ve reklamlarda ödemeler dolar bazında yapıldığı için ve Adsense bu ödemeyi bize TL bazında çevirerek sunduğu için fiyat oldukça cazip olmaktadır.

Sektör analizinin ve rekabet oranını çok iyi hesaplamanız gerekmektedir ve web sitenizin yurtdışı sonuçlarda çıkabilmesi için site dili ve gerekli ayarların doğru ayarlandığına dikkat edilmelidir. Niş site yapımı alanda hizmet veren profesyonel uzmanlar bulunmaktadır.

Etiketler :
Backlink
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

İLGİLİ HABERLER
POPÜLER HABERLER
SON DAKİKA HABERLERİ