MEHMET FETTAH ÇİFTÇİ `DEN KADİR GECESİ MESAJI | Bir Haber

Bir Haber

SON DAKİKA

Diş teli

MEHMET FETTAH ÇİFTÇİ `DEN KADİR GECESİ MESAJI

Ak Parti 27.Dönem Hatay Milletvekili Adayı ve Bayir Bucak Türklerini Koruma Tanıtma ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı...

25 Nisan 2022
MEHMET FETTAH ÇİFTÇİ `DEN KADİR GECESİ MESAJI

Ak Parti 27.Dönem Hatay Milletvekili Adayı ve Bayir Bucak Türklerini Koruma Tanıtma ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Mehmet Fettah Çiftçi, Kadir Gecesi dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Bayir Bucak Türklerini Koruma Tanıtma ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Mehmet Fettah Çiftçi, mesajında, Kadir Gecesi’nin feyiz ve bereketi ile bin aydan daha hayırlı olan bir gece olduğunu dile getirerek, “Bin ay, ortalama bir insan ömrü olup 80 yılı aşkın bir süreye denk gelmektedir. Her sene idrak ettiğimiz Kadir Gecesi bizlere adeta bir ömürlük manevi kazanım bahşederken, hayat muhasebemizi yapmamızı, tövbe ederek, dua ederek hakikate ulaşmaya davet etmektedir.” dedi.

Kadir Gecesinin değerinin, insanlığa rehber, şifa ve ebedi mutluluğun anahtarı olarak gönderilen Kur’an-ı Kerim’in o gecede yeryüzü inmesi ve beşerle buluşmaya başlamasından kaynaklandığını vurgulayan Ülger “Bu mübarek gecenin vicdanlarımızı aydınlatmasını, gönüllerimizi huzur ve sükûnetle doldurmasını, dualarımızı buluşturmasını temenni ediyorum” diyerek mesajına şöyle devam etti; “Cenab-ı Hakk’ın eşsiz bir rahmet ve umut kapısı açtığı bu gece, tüm hatalarımız, gaflet içindeki anlarımız için ömrümüzün tövbe zamanıdır.

Bu gece, hatalarımızın affı için bizlere verilen bir fırsat gecesidir. Bize yol gösterici olarak gönderilen Kur’an-ı Kerim’in ışığında; hakkı, hakikati, adaleti, ahlakı, erdemi, fazileti anlatan, iyiliği ve kötülüğü fark etmemizi, hatayı sevaptan ayırt etmemizi, kendimize gelmemizi sağlayan rehber yüce kitabımızla hayatı daha derinden anlamaya ve yaşamaya azmedelim.

Arınma ve bağışlanma fırsatı sunan bu mübarek gün ve gecelerde ibadetlerimizde, Ramazan ayının manevi iklimini ömrümüze yayma deneyimini görmeli, bu anlamda istikrar ve istikametin önemli olduğu bilerek her günü Kadir Gecesi maneviyatıyla yaşamaya gayret etmeliyiz. Kırgınlık, dargınlık, kin ve nefretin yerine; sevgiyi, hoşgörüyü, dostluk ve kardeşliği egemen kılarak ihtiyaç sahiplerine yardım elini uzatmalıyız.

Allah’ın rahmetinin yeryüzünü kuşattığı selam gecesinde, içten ve samimi dualarımıza bütün insanlığı dâhil ederek kin, haset, nefret, korku, ümitsizliğin olmadığı; güven, sevgi, saygı, kardeşlik ve dayanışmanın hâkim olduğu bir dünya için dua edelim.

Bu duygularla Tüm İslam âleminin Kadir Gecesi mübarek olsun.”

ABDULLAH YİĞİT-ANKARA

Etiketler :
Backlink
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

İLGİLİ HABERLER
POPÜLER HABERLER
SON DAKİKA HABERLERİ