SON DAKİKA

Diş teli

Kuzuların Sessizliği dizi oluyor

Kült filmler arasında önemli bir konumda bulunan 1991 yılı yapımı Oscar'lı gerilim-korku filmi Kuzuların Sessizliği (Silence of...

17 Mayıs 2020
Kuzuların Sessizliği dizi oluyor

Kült filmler arasında önemli bir konumda bulunan 1991 yılı yapımı Oscar’lı gerilim-korku filmi Kuzuların Sessizliği (Silence of the Lambs), şşimdi de Clarice ismi ile diziye uyarlanıyor.

Kuzuların Sessizliği (Silence of the Lambs), Thomas Harris’in aynı adlı romanından sinemaya uyarlanmış, vizyona girdiği dönemde büyük ses getirmişti,.

Yönetmenliğini Jonathan Demme’nin yaptığı, başrollerini Anthony Hopkins ve Jodie Foster’ın paylaştığı film, 1991 yılında beş dalda Oscar’a değer görülmüştü ve en iyi film dalında Oscar ödülü kazanan ilk ve tek korku filmi olarak adını altın harflerle yazdırmıştı.

CBS kanalında yayınlanacak olan Clarice dizisi de filmin kaldığı yerin altı ay sonrasından başlayacak. TV dizisi versiyonunda FBI ajanı Clarice Starling’in Washington’da yaşadığı serüvenler anlatılacak.

Kuzuların Sessizliği filminin ilkinde Jodie Foster’ın, 2001 yılında çekilen Hannibal isimli devam filminde ise Julianne Moore’un canlandırdığı FBI ajanı Clarice Starling rolünü bu kez Rebecca Breeds canlandıracak. Dizide ayrıca Kal Penn, Nick Sandow, Michael Cudlitz, Lucca De Oliveira ve Devyn A. Tyler da yer alacak.

Anthony Hopkins’in canlandırdığı ikonik kötü karakter olan Hannibal Lecter’ı kimin canlandıracağı ise henüz bilinmiyor.

Psikolojik gerilim türünün en önemli örneklerinden biri olduğu kabul edilen “Kuzuların Sessizliği” filminde FBI’daki eğitim süreci devam eden Clarice Starling’in bir psikiyatr iken yamyama dönüşen ve seri katil olan, yüksek güvenlikli bir hastanede tedavi gören Hannibal Lecter’ın hastalıklı zihninin derinliklerine yapılan yolculuk anlatılıyordu.

Kuzuların Sessizliği, 7 dalda Oscar’a aday olmuştu. Film, yönetmeni ve başrol oyuncularına altın heykelciği getirmiş, en iyi film ve en iyi senaryo uyarlaması dalında da ödül almıştı.

Etiketler :
Backlink
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER HABERLER
SON DAKİKA HABERLERİ