Reklamı Kapat

Reklamı Kapat
Gündem 

KPSS Çalışanlar İçin Dev Arşiv

Ülkemizde yapılan ve geleceğimiz için önemli olan sınavlardan biri olan KPSS her iki senede bir düzenlenerek kamu kurumlarına personel seçer. KPSS sınavından alacağınız puanların ne kadar yüksek olduğu önemli değildir veya bu sınava ne kadar çalıştığınız , emeğinizin değerinden daha çok mülakat denilen sistemde dayınızın , amcanızın veya yüksek yerlerde riyakat seven tanıdıklarınızın olması gerekmektedir. Eğer siz yine de ben ne olur ne olmaz çalışayım belki şans yüzümüze güler derseniz sizlere KPSS için bir kaç kaynak önereceğiz.

Kamu Personeli Seçme Sınavı – Ortaöğretim

Lise diplomasına sahip olanların girebildiği çeşitli devlet kadrolarında yeterli puanları ve mülakatları geçebildikten sonraya çalışabildiğiniz sınavdır. Türkçe-matematik-geometri soruları bulunur. Genelde kolay olan bu sınavda kendinizde eksik bulduğunuz dersleri çalışarak güzel ve yeterli puanlar alabilirsiniz.

Kamu Personeli Seçme Sınavı – Lisans

Üniversite diploması olanların devlet kamu kuruluşlarında çalışmak için girdikleri sınavdır. Sınav sonuçlarının aslında çok önemli olmadığı birinci olanların bile yeterli görülmediği bir sınav olabilir. Kpss ortaöğretim 2 senede bir yapılırken lisans her sene yapılır.


Önerlen Haberler

Leave a Comment