Reklamı Kapat

Reklamı Kapat

İnternet dolandırıcıları yakalandı

Denizli’de 3, Ankara, Aydın, Burdur ve Antalya’da 1’er vatandaşın otomobillerini internet üzerinden anlaştıkları kişilere sattıktan sonra dolandırılmaları üzerine Denizli İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT) dedektifleri çalışma başlattı JASAT ekipleri 7 vatandaşı da internet üzerinden ulaşarak yabancı uyruklu kişiler üzerine alınmış telefon numaraları ile arayarak irtibata geçtikleri ve daha sonra araç sahipleri ile buluştuktan sonra aracın noter satışını noterin kapanmasına 15 dakika kala gerçekleştirip, otomobilini satan kişilerin de banka hesaplarına otomobilin parasını EFT yaparak yatırdıkları ve aracı teslim aldıktan kısa bir süre sonra da yapmış oldukları EFT işlemini iptal ederek dolandırdıkları belirlendi. Dolandırıcıların satın aldıkları aracı bir sonraki gün aldıkları fiyatın altında bir rakama başkalarına satarak haksız kazanç elde ettikleri belirlendi.

JASAT ekipleri yaptıkları kısa bir çalışma sonrasında 7 vatandaşı mağdur eden dolandırıcıların kimliklerini tespit etti. Dolandırıcıların Arif S. Halil D. ve Bülent T. adlı kişiler olduklarının tespit edilmesi sonrasında bu kişiler teknik ve fiziki takibe alındılar. Şüpheliler hakkında gerekli delillerin toplanması üzerine 3 şüphelinin birlikte bulundukları otomobille Denizli’nin Hozan ilçesinde seyir halinde iken JASAT ekipleri tarafından durdurularak gözaltına alınarak Denizli il Jandarma Komutanlığı’na getirildiler.

Yakalanan üç şüpheli burada verdikleri ifadelerle JASAT ekiplerini adeta şaşkına uğratırken bu yöntemle satın aldıkları otomobili aynı gün müşteri bularak ertesi günde dolandırdıkları kişilerden üstlerine aldıkları aracı üçüncü şahıslara sattıklarını ifade ederken dolandırılan vatandaşların araçlarını sattıkları kişininde başkasına aracı satmasından dolayı çaresiz kaldıklarını ifade ettiler.

Burada ifadeleri alınan 3 şüpheli daha sonra adliyeye sevk edildiler. 3 şüpheli çıkarıldıkları nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.


Cevap yaz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Site haritası ve Haber haritası yolu gösterir.
| We ❤ Google | A101 Aktüel | Şok Aktüel | Gölbaşılı Gençler Devlet…
Google Haberler