Instagram Şifre ve E-posta Unutma | Bir Haber

Bir Haber

SON DAKİKA

Instagram Şifre ve E-posta Unutma

Bir çok sosyal medya kullanıcısının ortak sorunu olan hesaplarının şifresini ve hesap adını unutmak oldukça can sıkıcı bir durum olabiliyor.

16 Eylül 2019
Instagram Şifre ve E-posta Unutma

Eğer şifre problemleri ve sosyal medya hesabınıza ulaşım sorunu yaşamak istemiyorsanız akılda kalıcı şifreler kullanmak her zaman önemlidir. Telefon numarası , e-mail , başka bir sosyal medya hesabından giriş gibi birbirine bağlayabileceğiniz güvenlik önlemleri ile sizlerde bu sorunu kolaylıkla aşabilirsiniz.

Şifrenizi Unutursanız Ne Olur

Instagram şifre ve e-posta unutma sorununu kolay yoldan aşmak biraz zor olabilir. Artık bu dev şirketler kullanıcı güvenliğine oldukça önem veriyor. Eğer yakın zamanlarda bir Facebook hesabı açtıysanız eğer  bir sürü yeni güvenlik önlemi görmüşsünüzdür. Kendi profil fotoğrafınızı yükleseniz ve bilgilerinizi doğru olarak girseniz bile sizden fotoğraf isteyerek çeşitli güvenlik adımları uyguladığı görülmüştür.

Şifrenizin Güvenliği İçin Neler Yapmalısınız

Bir çok sosyal medya kullanıcısı şifresini başkalarına kaptırarak hesap güvenliğini tehlikeye atıyor. Bu tür durumlardan uzak durmak için ve şifrenizin güvenliğini sağlamak için öncelikle sosyal medya uygulamalarında güvendiğiniz bağlantılara yani linklere tıklamalısınız. Linke tıklamadan önce URL’yi okuyup herhangi bir kısaltma olup olmadığını ve gerçekliğini kontrol etmelisiniz. Eğer bu linklerde sizin hesabınızı ele geçirmeye yönelik bir durum varsa karşınıza şifre ve e-posta ekranı gelebilir sizde buraya bilgilerinizi girdiğinizde hesabınızı tehlikeye atmış olabilirsiniz. Instagram şifre ve e-posta unutma gibi bir sorununuz varsa bunu Instagram Destek gibi daha garanti yollardan çözmelisiniz.

En Kolay Instagram Şifreleri

Eğer Instagram şifre ve e-posta unutma gibi sorunlarınız varsa şifrelerinizi en kolay ve herkesin kullandığı ardışık sayı veya harf kombinasyonlarından  oluşturabilirsiniz. Bu şifreler hesabınızın güvenliğini tehlikeye atabilir çünkü sizin hesabınızı ele geçirmek isteyenler ilk önce bu şifreleri deneyecektir. Bunun gibi sorunlarla mücadele etmek ve hesabınızın güvenliğini sağlama almak istiyorsanız daha yüksek güvenlikli şifreler oluşturmalısınız. Sayı , harf , noktalama işareti gibi kombinasyonları bir arada kullanarak şifrelerinizi oluşturmanız sizlerin sosyal medya hesaplarınızı güvenli tutmaya yarayacaktır. 

Etiketler :
Backlink
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

İLGİLİ HABERLER
POPÜLER HABERLER
SON DAKİKA HABERLERİ