SON DAKİKA

Diş teli

Güneş Yanığı Tedavisi

Hava sıcaklıklarının son dönemdeki artışı ile akıllara artık Güneş ışınlarından korunma yolları geliyor. Özellikle beyaz tenli insanların oldukça...

15 Eylül 2019
Güneş Yanığı Tedavisi

Hava sıcaklıklarının son dönemdeki artışı ile akıllara artık Güneş ışınlarından korunma yolları geliyor. Özellikle beyaz tenli insanların oldukça şikayet ettiği güneş yanığı artık havaların ısınması ile birlikte daha çok duyacağımız bir sorun gibi gözüküyor. Güneş altında fazla durmak , hassas cilt gibi sorunlar güneş yanığı problemini oldukça arttırıyor.

Güneş ışığından yeterince korunmadığınız zamanlarda başınıza güneş yanığı gibi bir problemin gelmesi kaçınılmaz bir durum olabilir.

Güneş Yanığına Ne İyi Gelir?

Güneş ışınlarından korunmanın basit yolu bir şapka ve uzun kollu bir kıyafet olabilir ama yaz aylarının ortasında sıcaklıkların oldukça yükselmesi sebebiyle bu durum sıcaklardan bunalmamıza sebep olabilir. Güneş kremi bir diğer güneş ışınına maruz kalma sebebi ile oluşan güneş yanıklarına engel olabilir.Salatalığı kabuklarını soymadan rendeleyip iyice suyunu sıktıktan sonra yanık olan yere hafif dokunuşlarla sürebilir günde 2-3 kez tekrarlayabilirsiniz.

Salatalığın içinde bulunan vitaminler sayesinde cildiniz yenilenecek ve güneş yanığının neden olduğu yanma ve acıma hissi azalacaktır. Zeytinyağı gibi yanık tedavilerinde oldukça sık kullanılan bir tedavi yöntemini evinizde sizde kullanabilirsiniz. Cildinizde güneş yanığı olan bölgeye süreceğiniz zeytinyağı yanmış olan cildin kuruluğunu alır, cilde yumuşaklık ve canlılık hissi vermesinin yanı sıra yanıktan dolayı yaşanan yanma ve acı hissini hafifletir.

Bir çok kez duymuş olabileceğiniz hatta TV programlarında bile görebileceğiniz güneş yağı tedavisinde kullanılan yoğurt cildinizdeki yanık yüzünden oluşan komplikasyonlara oldukça iyi gelecektir.Yanmış olan cildin ferahlamasını sağlar. Yanmış bölgenin tedavisini tam yapamasa da yanma ve acı hissini hafiflettiği bilinmektedir. Günde 3-4 kez uygulanabilir.

Bir çok yanık ve güneş yanığı tedavisinde kullanılan aloe vera cildinize oldukça faydalıdır. En etkili güneş yanığı tedavisi olarak bilinir güneş yanıklarını geçirmede mucizevi etkisi bulunmaktadır. Hatta bir çok el kremi içerisinde bulunan bu bitki özü cildinizi eski sağlığına kavuşturarak güneş yanığı yüzünden cildinizde oluşacak hasarlara meydan okuyacaktır. Acı hissini azaltma adına yapabileceğiniz işlemler bol bol nemlendirici sürmektir nemlendirici vücuttaki gerilme hissini azaltarak acı duymanızı engeller. Kuruyan cildinizi onarma adına bol bol su içebilirsiniz su içmek cildinizi nemlendirir ve eski sağlığına kavuşturur.

Etiketler :
Backlink
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER HABERLER
SON DAKİKA HABERLERİ