SON DAKİKA

Diş teli

Emre Kınay’dan siyasi açıklamalar

İyi Parti’nin 31 Mart 2019 tarihinde yapılan yerel seçimlerde Kadıköy Belediye Başkan adayı olan Emre Kınay bugün...

18 Mayıs 2020
Emre Kınay’dan siyasi açıklamalar

İyi Parti’nin 31 Mart 2019 tarihinde yapılan yerel seçimlerde Kadıköy Belediye Başkan adayı olan Emre Kınay bugün katıldığı bir televizyon programında seçim sürecindeki adaylığını nasıl geliştiğini, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener hakkında ve adaylığı sürecinde neler yaşadığına dair önemli açıklamalarda bulundu.

Televizyon programında sunucunun Emre Kınay’a Sizin gibi kendisini her zaman her platformda sosyalist olarak tanıtan birisinin İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in “Tanır Dağı kadar Türk, Hira Dağı kadar Müslüman” tarzı söylemlerine nasıl baktığı soruldu.

Sunucunun bu sorusuna Emre Kınay, Meral Akşener ile aynı fikirde olmadığını belirterek “ Ankara Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile Kemal Kılıçdaroğlu’nun da ne siyasi olarak ne fikir olarak ortak bir noktaları olmamalarına rağmen birlikte hareket ederek siyaset yapıyorlar. Aynı fikirde olmadıklarını herkes biliyor. Hatta Ekrem İmamoğlu ile bile fikir ayrılıkları var. Benim için esas olan cumhuriyet ve laikliktir” dedi.

Meral Akşener ile İyi Parti Kadıköy Belediye Başkanlığı adaylığı öncesinde Meral Akşener ile görüştüğünü söyleyen Emre Kınay bu görüşmede kendisine “Ben sosyalistim. Sizin yönlendirmenizle kapıma gelecek olan milliyetçi kimliği ile gelenleri kapıdan dahi içeri sokmam. Benim bu şartlarımı kabul ederseniz tabi ki sevinerek adayınız olabilirim dediğimde kendisine Meral Akşener düşünmeden kabul etti” dedi.

Emre Kınay geçtiğimiz günler de Jülide Ateş’in sunduğu bir televizyon programına katılmış ve burada yaptığı “Seyirci katlanabilirse soyunurum” ifadesi ile magazin gündemine düşmüş ve bu esprili açıklamasına sosyal medyada büyük bir beğeni yağmıştı.

Etiketler :
Backlink
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER HABERLER
SON DAKİKA HABERLERİ