Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cuma namazını Çatalca Ulu Camii’de kıldı | Bir Haber

Bir Haber

SON DAKİKA

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cuma namazını Çatalca Ulu Camii’de kıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cuma namazını Çatalca Ulu Camii’de kıldı 06.05.2022   Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cuma namazını Çatalca Ulu Camii'de...

06 Mayıs 2022
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cuma namazını Çatalca Ulu Camii’de kıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cuma namazını Çatalca Ulu Camii’de kıldı
06.05.2022

 

 

Yazdır Yazıları Büyült Yazıları Küçült
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cuma namazını Çatalca Ulu Camii’de kıldı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cuma namazını İstanbul’un Çatalca ilçesindeki Ulu Camii’de kıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çatalca Belediyesi’ni de ziyaret etti ve Belediye Başkanı Mesut Üner’den ilçeyle ilgili bilgi aldı.

Ziyaretinin ardından, belediye önünde kendisini bekleyen halka hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşlarla çok müstesna bir günde, sürpriz şekilde bir araya geldiklerini ifade etti.

Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ebedi azaptan kurtuluş olan mübarek Ramazan-ı Şerifin adeta tacı durumunda olan Ramazan Bayramı’nın da geride kaldığını anımsatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ramazan Bayramı’nı da istedim ki Çatalca’da siz kardeşlerimle bir arada geçireyim ve bayramın ertesinde de bugün belediyemizi bir ziyaret edelim istedim. Sizlerin de burada böyle ani bir araya gelişiniz benim için ayrı bir mutluluk vesilesi oldu. Bundan dolayı gerek Başkanıma gerek muhtarlarımıza gerekse siz değerli Çatalcalı kardeşlerime kalbi şükranlarımı bildiriyorum” dedi.

Daha nice bayramlarda bir araya gelmek üzere vatandaşlara kısa bir selamlama yapmak istediğini dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle devam etti: “Yola çıkarken bizim eğitim, sağlık, adalet, emniyet, enerji, ulaşım, tarım, bütün bu alanlarda çok büyük sözümüz vardı. Hamdolsun, bu sözlerimizi büyük ölçüde yerine getirdik. Sağlıkta hastanelerimizde attığımız adımlarla, eğitimde attığımız adımlarla, Türkiye’de 76 üniversitemiz varken şu anda 207 üniversitemiz var. Üniversitemizin olmadığı ilimiz yok. 81 vilayetin tamamında artık üniversitemiz var. Yani, benim Iğdır’daki kardeşim, Hakkâri’deki kardeşim, Muş’taki kardeşim çocuğunu üniversiteye göndermek için İstanbul’a, Ankara’ya değil artık Muş’ta üniversite var, Iğdır’da üniversite var. Rahatlıkla oradaki üniversitelerde de çocuklarını okutma şansları var. Nerelerden nerelere geldik.”

“HER ZAMAN ÇATALCA’NIN YANINDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Çatalca’da altyapı ve üstyapıda birçok adım attıklarını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti: “Sizler de bunu karşılıksız bırakmadınız ve Mesut kardeşimizi Çatalca’ya Belediye Başkanı yapmak suretiyle yeni bir dönemi başlattınız. İnşallah birçok adımlardan sonra altyapıyla beraber şu anda, bu yaz inşallah karayollarıyla birlikte burada çok ciddi bir asfaltlama çalışmasına Mesut kardeşimiz girecek ve Ulaştırma Bakanım Adil Bey de bugün yanımda. Birlikte yapacakları çalışmalarla artık böyle çukur, çamur vesaire olan bir Çatalca olmayacak. Bu Çatalca’yı da daha güzel bir hâle yollarıyla getirmiş olacağız. Şu anda Ulaştırma Bakanım gerekli bu noktadaki teminatı verdi ve Belediye Başkanım da araç gereci temin ederek müşterek bir çalışmayla inşallah Çatalca’mızın altyapısını da üstyapısını da bu noktada gerçekleştirmiş olacaklar. İstiyoruz ki Çatalca şanına yakışır bir hâle gelsin.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biliyorsunuz Tokat’ta bir mandadan bahsettik. Şimdi Çatalca’da manda kalmadı neredeyse. Meğerse Çatalca bu işte de çok mahirmiş. Ve manda kaymağı, manda sütü, bunlar Çatalca’da bayağı ileriymiş, adeta marka… Temennimiz odur ki yani lider bir şeyi söylediği zaman arkadan bu işin takibi başlar. Takibi başladığı anda da millet artık bu noktada gücü, kuvveti toplar” ifadelerini kullandı.

Çatalca’nın bundan sonra altyapısıyla üstyapısıyla çok daha farklı bir gücü yakalayacağının altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biz her zaman Çatalca’nın yanında olmaya devam edeceğiz. Belediye Başkanımızı inşallah 15 meclis üyesi, bir de kendisi 16 olmak üzere Cumhur İttifakı olarak da çok güçlü bir hâle getireceğiz. Sizleri bayram ertesinde en kalbi duygularla selamlıyorum. Günümüz kutlu olsun. Geleceğimiz aydınlık olsun inşallah. Sağ olun, var olun” diye konuştu.

Tüm Haberler

kaynak:https://www.tccb.gov.tr/haberler/410/136769/cumhurbaskani-erdogan-cuma-namazini-catalca-ulu-camii-de-kildi

 

 

 

 

 

 

 

Etiketler :
Backlink
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

İLGİLİ HABERLER
POPÜLER HABERLER
SON DAKİKA HABERLERİ