SON DAKİKA

Diş teli

Covid-19 Merve’yi durdurmadı

“Devran” albümüyle geçen senini yaz aylarına damga vuran Merve Özbey, albümün 3'üncü klibini çekti. Klip, söz ve...

16 Mayıs 2020
Covid-19 Merve’yi durdurmadı

“Devran” albümüyle geçen senini yaz aylarına damga vuran Merve Özbey, albümün 3’üncü klibini çekti. Klip, söz ve müziği Barış Bilgili’ye, düzenlemesi ise Celil Yavuz’a ait olan “Kül” isimli şarkıya çekildi. Özbey, 23 Mart’ta sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda koronavirüse nedeniyle daha önce çekimleri ertelenen klibi, hayranlarının gönderdiği videolarla oluşturulacağını ifade etmişti. Klipte, yaklaşık 700 kişinin Türkiye’nin dört bir yanından gönderdiği videoların arasından 40 video kullanıldı.

Klip için en dikkat çeken katılım ise sağlık çalışanlarından geldi. Hastane ve eczanelerden çektikleri videolarla klibe dahil olan sağlık çalışanlarının yanı sıra müzikseverler, bebekleriyle, enstrümanlarıyla, evcil hayvanlarıyla da çektikleri videoları gönderdi. Klipte ayrıca sokağa çıkma yasağı ilan edildiği günlerde alınan özel izinle dronlar ile çekilen İstanbul’un boş görüntülerine yer verildi.

Aynı albümde yer alan ve büyük bir başarı sağlayan “Yaramızda Kalsın” şarkısının söz ve müziğini yapan, iki yıl önce geçirdiği tekne kazası sonucu hayatını kaybeden Onurcan Özcan da unutulmadı. Özcan klipte, “Kul” şarkısını seslendirdiği eski bir görüntüsüyle yer aldı. Gülşen Aybaba’nın yönetmenliğini yaptığı klip tüm dijital platformlarda yayınlandı.

18 Temmuz 1988 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Merve Özbey, İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Sanat Müziği eğitimi aldı. Özbey’i keşfeden ünlü şarkıcı Ebru Gündeş oldu. Şarkıcı Utku’nun sahne aldığı bir kulüpte vokal yapan Merve Özbey’i dinleyen Ebru Gündeş birkaç şarkı daha söylemesini istedi ve ardından “Vokalim olmak ister misin?” dedi. Tabii ki Özbey bu teklife kayıtsız kalamadı ve kabul etti. Merve Özbey sonrasında Demet Akalın, Bengü, Özcan Deniz, Ferman Toprak, Utku ve Yaşar İpek gibi sanatçılara vokallik yaptı. Demet Akalın’ın albüm lansmanında solo performans yaparken Erdem Kınay’la tanıştı. Kınay, proje albüm yapacağını söyledi ve Özbey’e demo yaptı. 2012 yılında Kınay’ın çıkardığı proje albümünde “Duman” şarkısına eşlik etti. Şarkı büyük kitlelere ulaştı ve Özbey’in duyulmasını sağladı.

Etiketler :
Backlink
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER HABERLER
SON DAKİKA HABERLERİ