Çöp konteynerı içinde yeni doğmuş bebek bulundu | Bir Haber

Bir Haber

SON DAKİKA

Çöp konteynerı içinde yeni doğmuş bebek bulundu

Çöp konteynerlarından topladıkları kağıtlarla geçimlerini sağlayan iki kağıt toplayıcısı genç dün sabah saatlerinde Gaziantep'te bir çöp konteynerı...

14 Mayıs 2020
Çöp konteynerı içinde yeni doğmuş bebek bulundu

Çöp konteynerlarından topladıkları kağıtlarla geçimlerini sağlayan iki kağıt toplayıcısı genç dün sabah saatlerinde Gaziantep’te bir çöp konteynerı içinde yeni dünyaya gelmiş bir bebek buldular. Çöp ve kağıt toplayan iki genç konteyner içinde buldukları yeni doğmuş bebeği ceketlerine sararak il merkezinde bulunan özel bir hastanenin acil servisine getirdiler. Hastanenin acil servisine getirilen minik talihsiz bebek özel hastanede yapılan ilk kontrolün ardından hemen tedavi altına alındı.

Talihsiz bebeğin tedavi altına alındığı özel hastanenin yetkilileri yaptıkları açıklamada  “Sabah saatlerinde çöp toplayan iki genç hastanemize  bir çöp konteyneri içinde buldukları bebeği ceketlerine sararak acil servisimize getirdiler. Bebeğimizin ilk muayenesini yaptıktan sonra hemen kendisini yoğun bakım ünitesinde tedavi altına aldık. Talihsiz bebeğimizin şu an sağlık durumu stabil. Doğumunun nasıl ve hangi şartlarda gerçekleştirilmiş olduğunu araştırıyoruz. Bebeğimiz için gereken tüm koruyucu tedavileri gerçekleştirdik. Talihsiz bebeğimizin vücudunun birçok yerinde ezikler, çizikler ve yara izleri mevcut” dedi.

Açıklamalarına devam eden hastane yetkilisi “Hastanemize getirilen yeni doğmuş bebek için tüm imkanlarımızı seferber ettik. Bu süreç içerisinde tüm hastane personelimiz büyük bir dayanışma örneği sergilediler. Özverili ve duyarlı personelimiz sayesinde bebeğimiz neredeyse annesini dahi aramayacağı bir ortama sahip duruma geldi. Sağlık durumu gün geçtikçe de daha iyiye gidiyor” diyerek ifade etti.

Çöp konteynerı içinde bulunan bebeğin kendilerine getirildiğinde göbek bağının koparılmış olduğunu gördük. Böyle bir doğumun hastanede gerçekleşmiş olduğunu düşünmüyoruz diyen hastane yetkilisi talihsiz bebeğin iki çöp toplayıcısı tarafından hemen bulunmuş olmasının minik bebek için büyük bir şans olduğunu söyleyerek sözlerini tamamladı.

Etiketler :
Backlink
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

İLGİLİ HABERLER
POPÜLER HABERLER
SON DAKİKA HABERLERİ