Bu nasıl bir vicdan? | Bir Haber

Bir Haber

SON DAKİKA

Bu nasıl bir vicdan?

Osmaniye’de yaşayan 9 yaşında olan Elif Naz Yalman 2019 yılında amansız hastalık lenf kanserinin pençesine düştü. Küçük...

15 Mayıs 2020
Bu nasıl bir vicdan?

Osmaniye’de yaşayan 9 yaşında olan Elif Naz Yalman 2019 yılında amansız hastalık lenf kanserinin pençesine düştü. Küçük kız hastalığının 4’üncü evresinde iken kızının tedavisi için işsiz ve üç çocuk babası olan babası Ahmet Yalman sosyal medya üzerinden kızına yardım talebinde bulunarak bir paylaşımda bulunarak hayırsever vatandaşların desteğini istedi.

Acılı babanın çağrısına sosyal medya üzerinden bir çok kişi ulaşırken kendisini Ankara’da bulunan Mevki hastanesi doktorlarından Cuma A. olarak tanıtan bir kişi baba Ahmet Yalman’ı arayarak “ Kızınızın tedavisini ben üstleniyorum. Kızınızı buraya getirerek hemen tedavisine başlanması için size bir ambulans göndereceğim. Ama bu ambulansın Ankara’dan Osmaniye’ye gidip gelmesi için 1000 lira ödemeniz gerekiyor. Size vereceğim İBAN numarasına bu masrafı yatırırsanız ambulansı size hemen yönlendireceğim” dedi.

Kendisini doktor olarak tanıtan kişinin sözlerine inanan çaresiz baba komşularından borç para alarak kendisini doktor olarak tanıtan Cuma A. adlı kişinin verdiği İBAN numarasına parayı yatırdı ve parayı yatırdığını Cuma A. adlı kişiye bildirdi. Ahmet Yalman parayı yatırmasının üzerinden 2 gün geçmesine rağmen ambulansın gelmemesi üzerine tekrar Cuma A. adlı kişiyi arayarak ambulansın ne zaman geleceğini sordu. Kendisini doktor olarak tanıtan Cuma A.’da “Ambulans şu an başka bir şehirde başka bir hasta alıyor, Sonra direk size gelecek sizi ve kızınızı alarak Ankara’ya getirecek” dedi.

Son görüşme sonrası ambulans gelmemesi üzerine çaresiz baba dolandırıldığını anlayarak kendisini dolandıran Cuma A. adlı kişiden şikayetçi olmak için polis merkezine gitti. Burada yaşadıklarını anlatan acılı baba “Ambulans beklerken kızımın durumu daha da kötüleşti. Ben canımın derdinde iken dolandırıldım. Bunu bir insan evladı nasıl yapar. Cuma A. adlı kişiden şikayetçiyim. Şikayetimi takip edecek durumum yok. Ama yetkililerden bu şahsın bulunarak hakkında en ağır cezayı almasını istiyorum” dedi.

Baba Ahmet Yalman’ın şikayeti üzerine polis yaşanan dolandırıcılık suçunun failinin bulunması için çalışmalara başladığı öğrenildi.

Etiketler :
Backlink
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

İLGİLİ HABERLER
POPÜLER HABERLER
SON DAKİKA HABERLERİ