Başkan Kuş: Geleneklerimizi Evlatlarımıza Öğretecek ve Yaşatacağız | Bir Haber

Bir Haber

SON DAKİKA

Başkan Kuş: Geleneklerimizi Evlatlarımıza Öğretecek ve Yaşatacağız

  [embed]https://www.youtube.com/watch?v=Ah6wZaQTzrs[/embed]   Başkan Kuş: Geleneklerimizi Evlatlarımıza Öğretecek ve Yaşatacağız   Şanlıurfa Valiliği öncülüğünde, Eyyübiye Belediyesi, Şanlıurfa...

26 Mayıs 2022
Başkan Kuş: Geleneklerimizi Evlatlarımıza Öğretecek ve Yaşatacağız

 

YouTube video

 

Başkan Kuş: Geleneklerimizi Evlatlarımıza Öğretecek ve Yaşatacağız

 

Şanlıurfa Valiliği öncülüğünde, Eyyübiye Belediyesi, Şanlıurfa Kültür Eğitim Sanat ve Araştırma Vakfı (ŞURKAV) ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde hazırlanan “Tek Ses İki Hareket” adlı okullar arası koro ve halk oyunları yarışması, ilkokul korolarının yarıştığı açılış töreniyle başladı.

Milli Eğitim Müdürlüğü konferans salonunda gerçekleştirilen koro yarışması açılış töreninde konuşan Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, Şanlıurfa’nın UNESCO Müzik Şehri adaylığı yolunda adımlar atmaya devam ettiğini belirtti.

“Tek Ses İki Hareket” projesinin amacının, gelenek görenekleri, örf ve adetleri yaşatmak olduğunu anımsatan Başkan Kuş, gelenek ve göreneklerin önemine dikkat çekti. Eyyübiye Belediyesi olarak, örf ve adetleri unutmamak adına oluşturdukları nostaljik oyun dünyasının açılışını iki yıl önce yaptıklarını dile getiren Başkan Kuş, “Her platformda, çocuklarımıza, gençlerimize geçmişimizi, geçmişte atılan her adımı hatırlatmamız gerekiyor. Teknolojinin gelişmesiyle maalesef kültür ve geleneklerimizden uzaklaşıyoruz. Örf ve adetlerinden, geleneklerinden uzaklaşan toplumlar aileye saygısını kaybediyor, dininden, imanından uzaklaşıyor. Bunun örneklerini görüyoruz, şahit oluyoruz. İnşallah velilerimizle birlikte, geleneklerimizi evlatlarımıza öğretecek, yaşatacağız” diye konuştu.

 

“Çocuklar ve Gençler İçin Destek Olmaya Devam Edeceğiz”

“Kültürlü Gençlik Huzurlu Gelecek” sloganıyla düzenlenen “Tek Ses İki Hareket” adlı projenin uygulanmasında emeği geçenlere ve yarışmaya katılan ekiplere teşekkür eden Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, çocuklar ve gençler için düzenlenen projelere her zaman destek verdiklerini, bundan sonra da destek olmaya devam edeceklerini söyledi.

 

Vali Yardımcısı Mercan: Bu Kültürü Korumak ve Gelecek Nesillere Aktarmak Hepimizin Yükümlülüğü

ŞURKAV 2. Başkanı ve Vali Yardımcısı Yeliz Mercan ise, çocuklar ve gençlerin ülkeyi bilim, sanat ve kültürde daha iyi noktalara taşıyarak vatan borcunu yerine getireceklerini ifade etti.

Şanlıurfa’nın söz ve müzik şehri olduğunu kaydeden Mercan, “Bu zengin kültürü korumak ve gelecek nesillere aktarmak hepimizin yükümlülüğüdür. Bu çalışmada bizlere destek veren Eyyübiye Belediyemize, Milli Eğitim Müdürlüğümüze ve ŞURKAV’a çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

Yarışmalar Cuma Günü Sona Erecek

Şanlıurfa genelindeki tüm okulların katılımına açık olan yarışmaların ilk günü, ilkokul koroları şarkılarını seslendirerek yarışırken, 26 Mayıs 2022 günü ise ortaokul ve lise koroları yarışacak. Halk oyunları ekiplerinin hünerlerini sergileyeceği yarışmalar ise 26-27 Mayıs’ta 11 Nisan Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirilecek.

————————————————-

HABER SİTELERİ İÇİN GÖRÜNTÜ LİNK:https://www.youtube.com/watch?v=Ah6wZaQTzrs

TELEVİZYONLAR İÇİN GÖRÜNTÜ LİNK: https://wetransfer.com/downloads/803f694deea07d9fb49899fa54ab917a20220525114238/8badfa061b71b3666a50b8371c42251820220525114251/1a393e

 

 

YouTube video

Etiketler :
Backlink
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

İLGİLİ HABERLER
POPÜLER HABERLER
SON DAKİKA HABERLERİ