SON DAKİKA

Diş teli

22 Haziranda Öğretmen Alımı Olacak mı?

Hali hazırda bir çok öğretmenin atama beklediği ülkemizde bilinen bir gerçektir. Devlet kimi zaman açtığı öğretmen alımlarıyla...

14 Eylül 2019
22 Haziranda Öğretmen Alımı Olacak mı?

Hali hazırda bir çok öğretmenin atama beklediği ülkemizde bilinen bir gerçektir. Devlet kimi zaman açtığı öğretmen alımlarıyla ilgili olarak yeni alım haberleri yayınlıyor. Bu haberleri sizler için derledik.

Yeni Öğretmen Alımları Ne Zaman ?

Bir çok öğretmen adayının beklenti içinde olduğu ve haberleri dört gözle beklediği atamalar ile ilgili bilgiler kesinleşti ; 13 Haziran tarihinde yapılacak öğretmen atamalarının tarihi daha ileriye alındı ve 9 gün uzatıldı. 22 Hazirana kadar yapabileceğiniz başvurularda sizlerde bu atamalara katılabilirsiniz.

Başvurular Nereye Yapılacak ?

Bir çok kamu kurumuna yapacağınız başvuruların adresi artık internet oldu. Bu alımlar için yapacağınız başvurularda internet üzerinden yapılacak 5 bin sözleşmeli öğretmen alımı için başvuru yapacağınız adresler http://mebbis.meb.gov.tr ve http://ikgm.meb.gov.tr üzerinden yapabileceksiniz. Ayrıca öğretmen alımı için yapacağınız başvurular sırasında sınav merkezleri için de başvuru yapabileceksiniz.

Sözlü Sınav Merkezleri Hangi İller ?

Sınav merkezi için seçim yapabileceğiniz iller ; Adana , Ankara , Antalya , Bursa , Erzurum , Gaziantep , İstanbul , İzmir, Konya , Malatya , Samsun , Sivas , Trabzon , Van olarak belirlendi ve bunların içinden 5 tane seçim merkezi seçebilmeniz sağlandı. Sözleşmeli öğretmen alımlarına başvurabilmeniz için belirli KPSS puanları almanız gerekiyor. Kpssp10 , Kpssp120 ve Kpssp121 puan türlerinden en az 50 ve üstü puan almanız gerekiyor.

Etiketler :
Backlink
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER HABERLER
SON DAKİKA HABERLERİ