Bir Haber

SON DAKİKA

Android Desen Kilidi Kırma

Açık kaynak kodlu mobil işletim sistemi olan Android ücretsiz olarak sunulmasının yanında #Google'ında destekleri ile pazar payının...

16 Eylül 2019
Android Desen Kilidi Kırma

Açık kaynak kodlu mobil işletim sistemi olan Android ücretsiz olarak sunulmasının yanında #Google’ında destekleri ile pazar payının önemli bir kısmında yer almaktadır. Samsung cihazlarların performansı ile tanınan Android artık Huawei, General Mobil ve Xiaomi gibi bir çok cep telefonu ile kullanıcılarına hizmet ediyorlar. Peki daha önce hiç ekran desen kilidini unuttunuz mu? Android cep telefonlarında bulunan desen şifreleme özelliği çok sevilsede şifresini sürekli değiştirenler için büyük bir sıkıntıdır, Şifresini unutanlar için kolay şekilde android desen kilidi kırma konusundaki deneyimlerimizi sizinle paylaşıyoruz.

android desen

Desen kilidini kırmak için birden çok yöntem var, bu yöntemler zor ve kolay olarak iki başlık üzerinde değerlendirdik. Bir çok kişinin sorunu sadece şifreyi unutmak olsada içindeki fotoğraflar silinmeden telefonun şifresini kırmak isteyen bir çok ziyaretçimizde oldu. Kolay yöntem telefonunuz içindeki bütün içerikleri silerek telefonu fabrika ayarlarına döndürecektir.

HARD RESET YÖNTEMİ İLE ŞİFRE KIRMA

Her telefon için android bir kaç tuş kombinasyonu ile fabrika ayarlarına dönüş imkanı veriyor, bu işlem genellikle telefon yazılım bozulması durumlarında yapılsada android desen kilidi kırmak isteyen kullanıcıların en sık kullandığı yöntemdir. Çoğu zaman telefon tamircileri ve bilgisayarcılar bu yöntemi kullanarak telefonun şifresini kırma hizmeti verirler.

HARD RESET İÇİN ADIMLARI İZLEYİN;

  • – Android cep telefonunuzu güç tuşuna basılı tutarak kapatın. (Cep telefonunuzun en azından %25 sarj olduğundan emin olun, format esnasında kapanması sorun yaratacaktır. )
  • – SES AÇMA ve GÜÇ TUŞUNA basılı şekilde telefon açılır. (Bazı telefonlarda bu ‘SES KISMA’ tuşu ile yapılır)
    • + Samsunglar için  Ses açma + Menü ve Güç tuşu
  • – Telefon logosu gözüktüğünde güç tuşundan elinizi çekin ve ses açma tuşuna basılı tutmaya devam edin.
  • – Yeşil cin logosu çıktığında tuşlardan elinizi çekin, Ses açma ve kısma tuşlarını kullanarak açılan menü üzerinde “Wipe data factory reset” seçeneği üzerine gelerek güç tuşuna basın.
  • – Açılan menüde ses kısma tuşu ile “YES” seçeneğini seçin. Fabrika ayarlarına kurulum sonrasında başlayacaktır, tek yapmanız gereken beklemek.

Yaklaşık olarak 5 ile 10 dakika arasında kurulum biterek telefon açılışı sonrasında telefon ayarlarınızı yaparak kullanıma başlayabilirsiniz. Android desen kilidi kırma yolları arasında en çok tercih edilen ve en kolay olan bu yöntem telefonlar arasında farklılık göstermektedir. Her cep telefonunun kendine göre kombinasyonları değişsede mantık tamamen aynıdır. Video anlatımı izleyerek daha sağlıklı şekilde hard reset işlemi yapabilirsiniz.


Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER HABERLER
SON DAKİKA HABERLERİ